O firmie Tama

Od ponad 40 lat, TAMA DRUMS oznacza ekskluzywne bębny o najwyższej jakości. Ten know-how i zaawansowany stan opracowała sobie firma TAMA przez dziesięciolecia produkcji i przez radośc do instrumentów i muzyki..

Tama Drums to znak handlowy japońskiej firmy Hoshino Gakki, która została założona w 1908 roku przez Hoshino Matsujiro jako ksiągarnia z nutami. Warsztat Tama Sesakusho został otwarty w 1962 roku przez Junpei Hoshino - wnuka założyciela firmy. W warsztacie tym miały być produkowane gitary elektryczne, wzmacniacze i bębny. Od 1966 roku warsztat ten produkuje wyłącznie bębny, a reszta produkcji została przekazana do innych partnerów.

Uzupełnieniem do pierwszego modelu bębnów "Star Drums" była marka "Royal Star", stworzona w 1974 roku. Z nazwą ta były jednak pewne problemy w USA, w związku z czym wprowadzono nową marke - TAMA Drums. Aby dowiedzieć się skąd wzięła się ta nazwa, musimy cofnąć się do bardzo popularnej babci w rodzinie Hoshino, zaś termin "star" wciąż można znaleźć w nazwach wszystkich serii bębnów.

Filozofia firmy Tama to tradycyjna metoda produkcji instrumentów w oparciu o stały rozwój w połączeniu z radością płynącą z gry na instrumentach i muzyki.